Vojtech, film

Vojtech
Obsah:
Film Vojtech je tragikomickým príbehom zo súčasnosti, ktorý humorne zobrazuje krízu stredného veku. Samotná tragikomika však nevychádza z nemotornosti postáv a ich neohrabanosti, ale zo situácií, v akých sa ocitnú. Hotový film by sa mal stvárnením prikloniť k americkému nezávislému filmu, ktorý dokáže spracovať aj ťažšie témy odťažito a s ľahkosťou. Divákovi chce podať jasnú predstavu o túžbach a snoch jednoduchého človeka z davu, ktoré sú zobrazené v reálnom prostredí. Vojtecha (Mateja Landla) opustila manželka, ktorá pre neho znamenala celý život. S jej stratou sa vyrovnáva po svojom – pred svojím okolím sa tvári, že zomrela. Najhoršie je, že jeho žena pracuje naproti v samoobsluhe. Vojtech sa jej snaží všemožne vyhýbať, aby nejatril svoje staré rany. Jeho manželka Alena (Zuzana Mauréry) sa s ním ešte stále nerozviedla a oficiálne sú teda stále manželia. Laco (Marián Miezga) je Vojtechov sused. Je to taký obstarožný „macho", ktorý má za ženu mladú dvadsaťštyri ročnú babu Alexandru (Zuznu Šebovú). Chodí občas do bordelu a dáva Vojtechovi dobre mienené rady a zároveň ho využíva na občasné krytie pred svojou mladou manželkou. Vojtech mu pri svojej dobráckej povahe vždy rád pomáha. Vojtech prichádza o prácu. A tu nastáva jeho najväčšia tragédia, Vojtech stráca poslednú istotu svojho života! Laco ako dobrý kamoš neponechá Vojtecha osudu. Pomáha mu nabaliť mladú kresťanku a pre pestrosť života ho vodí aj do bordelu. Dokonca mu nedovolí utápať sa samotnému v žiali. Býva u neho častejšie ako doma. Nieže by chcel, ale Saška mu na niečo príde a vyhodí Laca z domu. Vojtech tak musí zachraňovať vzťah nielen sebe, ale aj susedovi Lacovi. Posledné východisko vidí v odhodlaní udobriť sa s manželkou. Dúfa v životnú zmenu. No bezúspešne. Sklamaný nesie kvety a prichádza na pumpu, kde sa stane komický omyl. Valika si nesprávne vysvetlí kvety v jeho ruke a odhodlá sa pozvať svoju platonickú lásku na večeru. Situácia sa zamotáva. Vojtech je zrazu Valikyným tajným priateľom Robom, ktorého mama konečne spoznáva. Ako sa rozulia tieto životné udalosti a ako sa rozmotá Vojtech z klamstiev o svojej údajne mŕtvej manželke? A pre ktorú zo žien sa napokon rozhodne zabojovať? (Oficiálny text distribútora)

Vaše hodnotenie: Žiadne Priemer: 8.5/10 (30 hlasov)

Komentáre: 2

Svetová premiera: 17. 12. 2015 (Štvrtok)
Slovenská premiéra: 17. 12. 2015 (Štvrtok)
Distribútor: Continental

Žánre: Komédie (755) Drámy (1040)
Krajina pôvodu: Slovenské filmy (166)

Minutáž: 90 min
Réžia: Viktor Csudai
Scenár: Viktor Csudai
Kamera: Sean Grimaldi
Hudba: Ivan Csudai, Martin Burlas
Hrajú: Matej Landl, Marián Miezga, Zuzana Šebová, Lucia Vráblicová, Zuzana Mauréry, Štefan Martinovič, Eva Sakálová, Maja Velšicová, Gabriela Marcinková, Peter Sklár, Diana Mórová, Petra Millerová, Svätopluk Malachovský, Eva Landlová, Vladimír Kobielský, Oľga Solárová, Katarína Mrázová, Ida Rapaičová, Michal Kubovčík

Film poster
Vojtech film poster
Teaser trailer filmu

Oficiálny Trailer
Najnovšie filmy online
 • Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora film poster
  14. 4. 2022
  David Yates
  Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Ezra Miller, Jude Law, Alison Sudol, Mads...
 • Ježko Sonic 2 film poster
  7. 4. 2022
  Jeff Fowler
  Tika Sumpter, Jim Carrey, Ben Schwartz, Idris Elba, James Marsden, Natasha...
Práve hrajú v našich kinách
 • Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora film poster
  14. 4. 2022
  David Yates
  Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Ezra Miller, Jude Law, Alison Sudol, Mads...
 • Ježko Sonic 2 film poster
  7. 4. 2022
  Jeff Fowler
  Tika Sumpter, Jim Carrey, Ben Schwartz, Idris Elba, James Marsden, Natasha...

Komentáre k filmu Vojtech

Úplne super! Sme pozerali skoro celá family, no a keď sa môj otec smial, tak to je co povedať!! Sam povedal, že konečne niečo, čo sa dalo pozrieť! A to on často nehovorí:-)
Celkom dobry film. Zasmiali sme sa:) Mimochodom neviem zistit ako sa vola herecka, ktora stvarnila vo filme 2.predavacku popri Zuzane Maurery. Vie niekto?
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený. Slúži na zasielanie notifikácií, ak si vyberiete.
 • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
 • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Viac informácií o možnostiach formátovania