Decibely lásky, film

Decibely lásky
Obsah:
Dej hudobnej filmovej romance sa odohráva v súčasnosti a zachytáva túžbu po láske, životnom partnerstve, náprave krívd aj omylov, to všetko naprieč všetkými generáciami. Je tiež akýmsi holdom tvorbe Michala Davida, ktorého hity sa stali neoddeliteľnou súčasťou mnohých filmov, sprevádza ich divákov aj v súčasnosti a ktorých protagonisti sa preto aj tu objavia. Akýmsi sprievodcom deje je Ruda Hovorka (Rudolf Hrušínský najml.), štyridsiatnik, pracujúci na Plzenskom magistrátu na útvare technických služieb kde má na starosti upratovanie mesta, vedľa toho je príležitostným diskdžokejom so zameraním na hudbu 80. rokov. Jeho otec Láďa Hovorka (Rudolf Hrušínský), je šarmantný dôchodca, ktorý je správcom v sanatóriách (rehabilitačné centrum pre liečbu pohyb. aparátu). Rudová dcéra Jitka (Marika Šoposká) je zdravotnou sestrou v miestnej nemocnici, kde je zhodou okolností lekárkou bývalá partnerka Rudy, Lenka (Lucie Vondráčková). Vzťah Jitky k otcovi je poznamenaný dlhým odlúčením v čase jej detstva a dospievania, ktoré bolo zavinené okolnosťami, za ktorých Ruda v minulosti "pykal" za chybu svojho kamaráta a ktoré zapríčinili jeho odlúčenie od rodiny. Z rovnakého dôvodu je poznamenaný aj jeho vzťah k otcovi. (Oficiálny text distribútora)

Vaše hodnotenie: Žiadne Priemer: 8/10 (1 hlas)

Komentáre: 1

Svetová premiera: 11. 2. 2016 (Štvrtok)
Slovenská premiéra: 11. 2. 2016 (Štvrtok)
Distribútor: Continental

Žánre: Komédie (755) Muzikály (35) Romantické (209)
Krajina pôvodu: České filmy (287)

Réžia: Miloslav Halík
Scenár: Miroslav Vaic
Hrajú: Rudolf Hrušínský nejml., Ladislav Potměšil, Filip Cíl, Jitka Čvančarová, Lucie Vondráčková, Bolek Polívka, Rudolf Hrušínský ml., Michal David, Iva Janžurová, Jiří Bartoška, Alžbeta Bartošová, Petra Svoboda, Roman Vojtek, Marika Šoposká, Aneta Vrzalová, Pavel Horváth, Mahulena Bočanová

Film poster
Decibely lásky film poster
Oficiálny Trailer
Najnovšie filmy online
 • Ježko Sonic 2 film poster
  7. 4. 2022
  Jeff Fowler
  Tika Sumpter, Jim Carrey, Ben Schwartz, Idris Elba, James Marsden, Natasha...
 • Slalom film poster
  3. 2. 2022
  Charlène Favier
  Noée Abita, Jérémie Renier, Axel Auriant, Muriel Combeau, Marie Denarnaud,...
Práve hrajú v našich kinách
 • Spencer film poster
  20. 1. 2022
  Pablo Larraín
  Kristen Stewart, Sally Hawkins, Jack Farthing, Sean Harris, Timothy Spall,...
 • Aalto film poster
  20. 1. 2022
  Virpi Suutari
  Alvar Aalto (a.z.), Elissa Aalto (a.z.), Aino Aalto (a.z.), Pirkko Hämäläinen,...

Komentáre k filmu Decibely lásky

Moc som sa tešil na tento film. Malo to byt po rokoch niečo jedinečné, nakoľko to malo byt niečo, ako Diskopříběh, Láska z pasáže...ale takto dačo pokazit sa asi ani nedá, najmä na pesničky Michala Davida. Nepútavý dej, násilné chcenie napodobenia hitových filmov, ako narýchlo natočený film s ktorého v konečnom dôsledku vznikla nezrozumitelná blvanica a skomolenina. Velké sklamanie. A to bol názor každého koho poznám a videl to. Snád sa takáto fraška už opakovat nebude a natočí sa konečne dačo poriadne, bez násilného humoru, čo má štavu, jednoduchý dej a osloví a očarí každého.
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený. Slúži na zasielanie notifikácií, ak si vyberiete.
 • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
 • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Viac informácií o možnostiach formátovania