Únos, film

Únos
Obsah:
ÚNOS je dobový, žánrový hraný film, nakrútený na motívy spomienok mnohých na udalosti deväťdesiatych rokov. V novodobých dejinách sa krajiny rozdeleného Česko-Slovenska ocitli v situáciách, kedy pojmy zločin a štátna moc evokovali jedno a to isté. Hrozba toho, že sa ľudská túžba ovládať svoje okolie, panovať mu a vnucovať svoju vôľu zvrhne na teror, nikdy nepominie. Umenie má úlohu hovoriť o tom, o čom ostatní mlčia a odtabizovávať tajomstvá.   Na nový rok nájde novinárka Marta v záhradke rodičovského domu bratovu odrezanú hlavu zabalenú v igelitovom sáčku. V tomto okamihu netuší, že strašný nález ju vtiahne do príbehu, v ktorom sa mocou posadnutí predstavitelia novovzniknutého štátu neštítia žiadneho zločinu, aby sa udržali na svojich postoch a upevnili si pozíciu neobmedzovaných vládcov nad životmi a majetkom ostatných.    Oskar, mladý agent Tajnej služby, gniavený svedomím a strachom, sa prizná vyšetrovateľovi Petrovi, že sa zavlečenia zúčastnil na priamy príkaz svojich nadriadených. Podozrenie okamžite padá na šéfa Tajných, ktorým, čo čert nechcel, je Predsedov Chalanisko. Oskar sa v strachu o svoj život s pomocou najlepšieho kamaráta Roba ukryje v cudzine a zdanlivo sa po ňom zľahne zem. V pátraní po ňom je úspešný iba český reportér, ktorý ho presvedčí, aby pricestoval do Prahy a priamo vo večerných správach informoval celú spoločnosť, ako únos naozaj prebiahal. Nik z nich si však neuvedomí, že spravodajská kamera nasnímala aj ešpézetku Robovho auta. V snahe zastrašiť Oskara a prinútiť ho zmeniť výpoveď sa predstavitelia moci nezastavia pred ničím. Robovo auto o niekoľko mesiacov vybuchne a dvadsaťpäťročný chlapec, jediný kontakt na Oskara, v ňom zhorí zaživa.    Marta sa snaží domôcť spravodlivosti pre seba, pre mŕtveho, pre svojho zavraždeného brata a pre nás všetkých, ktorí sme mlčanlivými svedkami udalostí, na ktoré nikdy nesmieme zabudnúť. (Oficiálny text distribútora)

Vaše hodnotenie: Žiadne Priemer: 9.1/10 (75 hlasov)

Komentáre: 3

Svetová premiera: 2. 3. 2017 (Štvrtok)
Slovenská premiéra: 2. 3. 2017 (Štvrtok)
Distribútor: Continental

Žánre: Drámy (782)
Krajina pôvodu: Slovenské filmy (98)

Réžia: Mariana Čengel Solčanská
Scenár: Mariana Čengel Solčanská
Hrajú: Rebeka Poláková, Milan Mikulčík, Maroš Kramár, Ingrid Timková, Milan Ondrík, Ján Greššo, Tomáš Hanák, David Hartl, Vladislav Plevčík, Juraj Hrčka, Eva Pavlíková, Gabriela Dolná, Katarína Kolajová, Marko Igonda, Andrej Kováč

Film poster
Únos film poster
Teaser trailer filmu

Oficiálny Trailer
Oficiálny Trailer 2
Najnovšie filmy online
 • Black Panther film poster
  15. 2. 2018
  Ryan Coogler
  Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin...
 • Coco film poster
  4. 1. 2018
  Lee Unkrich
  Gael García Bernal, Benjamin Bratt, Renee Victor, Anthony Gonzalez
Práve hrajú v našich kinách
 • Dunkirk film poster
  20. 7. 2017
  Christopher Nolan
  Tom Hardy, Cillian Murphy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, Aneurin Barnard,...
 • Valerian a mesto tisícich planét film poster
  20. 7. 2017
  Luc Besson
  Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Ethan Hawke, Rihanna, John Goodman,...

Komentáre k filmu Únos

Pán anonymný návštevník, píšete kraviny. Za všetky uvediem jednu: "Hystéria" okolo Mečiarovych amnestií trvá od kedy ich Mečiar udelil. Ten film prišiel naopak, veľmi neskoro.
no tak co je s tým filmom ?
premiéra filmu druhá tretia rada Sorošom vyškolený ľudia, ktorí sa podieľali a podieľajú na rozklade Slovenska. Bútora zamestnanec viacerých sorošom financovaných mimovládok v priateľskom stisku s Maďaričom, pravá ruka Fica. Film vytvorený dlho pred tým než sa spustila hysteria ohľadom Mečiarových amnestii, VIA IURIS sorošom financovaná mimovládka spúšťa petíciu za zrušenie M amnestíí, Únos: načasovaná propaganda za peniaze daňových poplatníkov.
Nepovinné. Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený. Slúži na zasielanie notifikácií, ak si vyberiete.
 • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
 • Povolené sú HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>

Viac informácií o možnostiach formátovania